One would put it that the two celebrities are still in love and that is why they are always followed by one drama to another.

Not so long ago Otile Brown and socialite Vera Sidika were everybody’s couple goals and today, the two rant their frustrations  online attacking each other.

Rumour has it that Vera Sidika’s beauty parlour closed down days after she broke up with the chaguo la moyo hit maker something that has left online in-laws talking about.

Vera Sidika has come out to defend herself saying that her posh salon has never been closed and that they only closed on christmas day because it was a holiday and that her business is up and running.

The bootylicious went ahead to say that she has heard that her ex, who is Otile has been spreading rumours about the socialite going broke and closing her business.

I was told that some ex was spreading these rumors. They wish. NEVER closed at all. Only on Christmas Day. People like it when they see u fall. So even when u ain’t falling they’ll force others to believe you have.

The samantha hit maker was quick to refute this claims as he also posted a message to Vera on his gram page:

nishakosana na kuchukiana na watu ila sijawai mtakia mtu afeli kwenye maisha mana huo ni ushetani unapomuombea mtu asipate ata kula .. sikufunzwa ivo kabisa…

Bad man Shivo went ahead to tell Vera that she should stop pleasing others and let him be in peace because they are no longer a couple.

Check out the post:

Kuna watu watadanganya ili kutengeza urafiki .. unanijua sinaga roho mbaya ..nishakosana na kuchukiana na watu ila sijawai mtakia mtu afeli kwenye maisha mana huo ni ushetani unapomuombea mtu asipate ata kula .. sikufunzwa ivo kabisa… Tofauti yangu na wewe ni kua unaniombea mabaya na kunisema vibaya kila kutwa kwenye group yenu ya WhatsApp wakati mimi mtulivu sana .. unapowashawishi watu kua mimi nimbaya kitabia ata kimaisha wakati sivyo ,watu wanakuchamba wewe kua vipi uka wai kua kwenye mapenzi na mtu kama mimi..kwa hivyo ata wewe thamani yako pia inashuka..usiishi kufuraisha watu hautawai enjoy maisha wala kua na furaha mana hao wanaishi maisha yao wakati wewe unajitahidi kua furahisha , ndio mana nimenyamaza na mengi ambayo yana nichoma moyoni na ningependa kuya sema nakujitetea ila najikaza mana ni baraka unapomfichia mtu uchi wake kwa hivyo ni heri nimpendeze Mwenyez Mungu kuliko Instagram.. Maisha yenyewe mafupi,kama hatupendani basi tusikwazane na kusemana kila kutwa kila mtu afate lake na maisha yaendelee .. #BadMan #wegotnothingbutlove